NABÍDKA KOMENTOVANÝCH PROHLÍDEK PRO ŠKOLY

Muzeum vojenského prostoru v Milovicích má za cíl představit návštěvníkům jedinečný příběh lokality bývalého Vojenského újezdu Mladá a přiblížit jim, jak přítomnost vojenského cvičiště ovlivňovala život místních obyvatel. Prostřednictvím lokálních dějin se návštěvníci dozvědí o všech důležitých událostech, kterými si naše země prošla ve 20. století. Expozice je rozdělena chronologicky na 5 období, která obsahují textové panely, zajímavé exponáty včetně zbraní a figurín v příslušných vojenských stejnokrojích. Některých předmětů se mohou návštěvníci dotýkat.

Komentované prohlídky:

Pro školy nabízíme 3 varianty komentovaných prohlídek, které jsou rozděleny podle věku žáků a studentů:

• Předškolní mládež – žáci 3. třídy ZŠ.
  • Témata: Co je to muzeum a jaká je jeho činnost, existence vojenského prostoru u Milovic.
  • Komentovaná prohlídka je v délce 35 minut.
  • Maximální počet žáků je 30 + 3 osoby pedagogického doprovodu.

• Žáci 4. – 7. třídy ZŠ.

Témata: Vojenský újezd Mladá, ekologické škody po Sovětské armádě a vznik města Milovice.

Komentovaná prohlídka je v délce 45 minut.

Maximální počet žáků je 25 + 3 osoby pedagogického doprovodu.

• Žáci 8. třídy ZŠ – studenti SŠ.

Témata: Vojenský újezd Mladá, pobyt sovětských vojsk v ČSSR a jeho důsledky, vznik města Milovice.

Komentovaná prohlídka je v délce 60 minut.

Maximální počet žáků je 25 + 3 osoby pedagogického doprovodu.

Otevírací doba a rezervace:

• Komentované prohlídky pro školy probíhají každé úterý až pátek, od: 9:00, 10:00, 11:00, 13:00, 14:00.
  • Prohlídku je nutné si zarezervovat minimálně 7 dní předem na e-mailu prohlidky@muzeum-milovice.cz
  • Rezervace je závazná, pokud se nemůžete dostavit, je nutné objednávku zrušit.
  • V případě dotazů nebo speciálních požadavků nás kontaktujte na e-mailu prohlidky@muzeum-milovice.cz nebo na tel.: +420 325 517 110.

Vstupné:

• Vstupné pro žáky a studenty je 30,-Kč/os.
  • Pedagogický doprovod má vstup zdarma.
  • Vstupné se hradí v Turistickém informačním centru Milovice.
  • Platba je možná v hotovosti i kartou.

Průběh návštěvy:

• Prosíme školní výpravy, aby se dostavily před Turistické informační centrum Milovice ideálně s 15minutovým předstihem.
  • Do expozice v 2.NP vás odvede průvodce, v případě potřeby lze využít výtah. Muzeum je bezbariérové.
  • Před začátkem prohlídky si mohou žáci odložit osobní věci na určené místo v expozici a navštívit WC.
  • Po skončení komentované prohlídky můžete navštívit s žáky Turistické informační centrum Milovice, kde lze zakoupit suvenýry.
  • Muzeum nedisponuje prostory ke svačení, odpočinku apod. Pro tyto účely lze využít atrium radnice.

Kde nás najdete?

Město Milovice

nám. 30. června 507

289 24 Milovice – Mladá

tel.: +420 325 517 110

e-mail: info@muzeum-milovice.cz

Zobrazit v mapě: https://mapy.cz/s/mekodajagu

Vstup do Turistického informačního centra se nachází v levém křídle budovy Kulturního domu Milovice (vlevo  od hlavního vstupu KD).

Dopravní spojení:

autobus: 430, 434, 432 zastávka Milovice radnice.

vlak: Milovice, žel. st., pěšky cca 10 minut.

vlastní doprava: Na nám. 30. června je velká parkovací plocha (i pro autobusy).

Budeme se těšit na Vaši návštěvu!