EXPOZICE

Muzeum vojenského prostoru v Milovicích obsahuje dvě expozice, které mají za cíl představit návštěvníkům jedinečný příběh lokality bývalého Vojenského újezdu Mladá a přiblížit jim, jak přítomnost vojenského cvičiště ovlivňovala život místních obyvatel.

Hlavní expozice je chronologicky rozdělena na 5 částí, které obsahují textové panely k jednotlivým historickým obdobím, zajímavé exponáty včetně zbraní a figurín v příslušných vojenských stejnokrojích. Některých předmětů se mohou návštěvníci dotýkat.

Naše muzeum využívá nejmodernější interaktivní prvky a neustále se vyvíjí. Kromě dvou TV stěn jsou v expozici badatelské počítače s přístupem na webové stránky muzea. Každý textový panel obsahuje QR kód s obsahem na web muzeum-milovice.cz, kde budeme postupně rozšiřovat obsah panelů o další získané informace a fotografické materiály. Pro děti jsme přichystali dětskou linku s pexesem a skládačkami.

Umělecká expozice obsahuje mozaiky z období socialismu, které se podařilo v Milovicích zachránit. Tato expozice je zpřístupněna pouze během komentované prohlídky.